مقالات

اهمیت نورپردازی آشپزخانه

اهمیت نورپردازی آشپزخانه لیان نور

اهمیت نورپردازی آشپزخانه

اهمیت نورپردازی آشپزخانه عنوان مقاله امروز لیان نور می باشد پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید…

آشپزخانه در معماری امروزی به عنوان قلب خانه شناخته می‌شود. نورپردازی این منطقه خانه اهمیت ویژه‌ای در کابرد و افزایش راحتی ساکنین دارد.
امروزه رنج گسترده‌ای از فعالیت‌ها در آشپزخانه صورت می‌پذیرد لذا نورپردازی آشپزخانه نیازمند انعطاف‌پذیری فراوانی می‌باشد در آشپزخانه‌هایی که از نور طبیعی بهره چندانی نمی‌برند، نور کافی برای شبیه‌سازی نور خورشید مورد نیاز است، همچنین نور مناسب بر روی کانتر جایی که کودکان تکالیف خود را انجام می‌دهند و در هنگام شام نور کم و شبیه به شمع برای ایجاد فضای رومانتیک و خصوصی.

نورپردازی کاری (task light) برای نور بدون سایه روی کابینت، جهت انجام امور آشپزخانه اولین نیاز یک آشپزخانه مدرن است. برای این منظور نور نقطه‌ای مانند هالوژن یا نور خطی مانند شلنگی‌های LED یا سایر لامپ‌های خطی بسیار پر کاربرد هستند.

بهترین روش برای تأمین نور کانتر یا جزیره وسط آشپزخانه به وسیله آویزها یا چراغ‌های توکار می‌باشد. همچنین بهتر است که این چراغ کلیدی مستقل از نور باقی آشپزخانه داشته باشد.

در آشپزخانه‌های با سقف بلند برای ایجاد حس مطبوع‌تر می‌توان از آویزها با ارتفاع پایین استفاده نمود. همچنین آویزهایی که در ارتفاع چشم قرار می‌گیرند برای تفکیک فضا در آشپزخانه‌های اُپن کاربرد دارند.

در نورپردازی آشپزخانه بالای کابینت‌ها را فراموش نکنید! این محل یکی از بهترین جاها برای قرار دادن نور عمومی آشپزخانه می‌باشد. با قرار دادن لامپ‌های مناسب می‌توان نور را ابتدا به سقف تاباند و از بازتاب نور در محیط بهره برد. به این شکل یک نورپردازی با حداقل سایه به دست می‌آید.

دست آخر برای جذاب‌تر نمودن محیط آشپزخانه می‌توان از نور زیرپایی در پایین کانتر بهره برد که جلوه خاصی به کانتر آشپزخانه شما می‌دهد.

امیدوارم که مقاله اهمیت نورپردازی آشپزخانه برای شما مفید بوده باشد . نظر شما درباره مقاله اهمیت نورپردازی آشپزخانه چیست؟ می توایند نظر خودتان را برای خوانندگان وبلاگ لیان نور در پایین همین مقاله بنویسید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *