مقالات

لامپ های حبابی لیان نور

لامپ های حبابی لیان نور

لامپ های حبابی لیان نور

لامپ های حبابی لیان نور با مصرف بسیار پایین انرژی و با نور کاملاً یکنواخت، جایگزین بسیار مناسبی برای لامپ‌های رشته‌ای و کم‌مصرف می‌باشند.
فناوری این لامپ‌ها ۱۵ وات تا ۳۰۰ وات است که می‌توان در هر موقعیت و مکانی از آن‌ها استفاده کرد.
چرا که با جریان متناوب و مستقیم کار می‌کنند. لامپ‌ حبابی برای روشنایی خانه‌ها، مغازه‌ها، چراغ‌های مطالعه و چراغ‌قوه‌ها هم استفاده می‌شوند.
لامپ های حبابی لیان نور مناسب برای روشنایی امکان عمومی، منازل مسکونی، محیط‌های اداری و تجاری، هتل‌ها، فروشگاه‌ها، کارخانجات، بیمارستان‌ها، رستوران‌ها، موزه‌ها می باشد.

استانداردهای لامپ های حبابی لیان نور

لامپ های حبابی لیان نور دارای نشان استاندارد، گروه بازده انرژی +A می باشد و قابل نصب بر روی سرپیچ‌های معمولی هستند.
لامپ حبابی در انواع مختلفی امروزه تولید می‌شوند و با پیشرفت‌هایی که در زمینه تکنولوژی ساخت لامپ‌ها صورت‌گرفته است، نوع مختلفی از لامپ‌ها با کارایی‌های مختلف تولید و به بازار ارائه می‌شوند.
لامپ‌هایی حبابی که امروزه در بازار وجود دارند. شامل : لامپ‌های حبابی، ال‌ای‌دی، لامپ حبابی دیواری، حبابی سقفی، سنسور دار، پایه‌دار، استوانه‌ای و حبابی ایستاده هستند.
لامپ های حبابی که در بالا معرفی شد درفروشگاه اینترنتی لیان نور موجود می باشد .
معمولاً لامپ های حبابی از محدوده ۵ وات تا ۳۰ وات مورد استفاده قرار می گیرند.
البته لامپ های ۴۰ و ۵۰ وات هم در بازار ارائه می شوند اما چندان مورد استقبال قرار نمی گیرند.
لامپ های حبابی ۹ وات، معمولاً در محدوده ۵۵ تا ۶۰ تولید می شوند؛ لامپ های ۱۲ وات در محدوده ۶۰ و ۶۵ تولید می شوند؛ برای لامپ های ۱۵ وات، محدوده ۶۵ و ۷۰، برای لامپ های ۲۰ وات، اندازه های ۷۰ و ۸۰، و برای لامپ های ۲۵ وات، محدوده های بالاتر تولید می شوند.

پایه و بدنه لامپ های حبابی لیان نور

پایه لامپ های حبابی لیان نور سری A یا لامپ های حبابی عمدتاً E27 یا سرپیچ معمولی هستند که در بازار و مصارف عمومی از این نوع سرپیچ ها استفاده می شود. بدنه لامپ های حبابی معمولاً از آلومینیوم و یک روکش PBT تهیه شده است. این ماده بهترین ماده بر پایه پلی کربنات برای انتقال حرارت است.
جنس حباب در لامپ های حبابی از پلی کربنات تهیه می شود اما گاهی برای کاهش قیمت ها و کیفیت لامپ ها، برخی تولید کنندگان، از PP استفاده می کنند. این ماده متأسفانه قدرت انتشار و انتقال نور و شار نوری مناسبی ندارد. بهترین مواد برای کیفیت عالی در این لامپ ها همان پلی کربنات است.

کیفیت  لامپ های حبابی لیان نور

کیفیت انواع لامپ های حبابی لیان نور، بسته به مدل، در دو حالت در لیان نور مورد بررسی قرار می گیرد.
اولین دسته همان ساختار بدنه و حباب است که در قسمت قبلی به آن اشاره کردیم. حبابی در بهترین کیفیت از پلی کربنات مرغوب ساخته می شود. یک تصور اشتباه این است که برخی فکر می کنند هرچه ضخامت حباب لامپ، بیشتر باشد، کیفیت آن بهتر است. که این البته یک تصور غلط است. هرچه ضخامت لامپ بیشتر باشد، شار عبوری نور، کمتر خواهد بود. بنابراین، هر دو عامل، تعیین کننده شار خروجی نوری در لامپ های حبابی هستند. در برخی از مدل های لامپ حبابی بی کیفیت، بخش آلومینیومی حذف می شود و به جای PBT از پلیمرهای ABS نامناسب استفاده می شود.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات و تخفیفات فروش محصولات لیان نور می توانید در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *